Przejdź do treści

Zapraszam Cię do świadomej kreacji, bo „albo wchodzisz do swojej historii i jesteś jej właścicielem,
albo stoisz pod swoją historią i zabiegasz o swoją wartość.”
– Brené Brown

Medytacja z kolorem – niech twoje życie przepełni lekkość

Usiądź wygodnie, lub jeśli wolisz to wstań. Możesz się również delikatnie poruszać, ale ważne, aby skupić się na połączeniu ze sobą. Teraz wyobraź sobie, że otacza Cię światło, które teraz zapraszasz do swojego ciała w swojej medytacji. Pamiętaj, że ma to być zaproszenie. Po prostu robisz przestrzeń w sposób delikatny i niewymuszony.

 Spróbuj rozluźniać się poprzez oddech. Oddychaj głęboko, koncentrując się na tym, że każdy wdech napełnia cię światłem.

Twoja głowa otwiera się na nowe idee, twoje szczęki stają się miękkie, gardło rozkurcza się, aby wpuścić światło do serca i pozwolić mu czuć w sposób dziki i wolny.

Oddychając głęboko, pozwalasz światłu otwierać Twoje ciało aż do stóp. Jeśli czujesz, że gdzieś utykasz, a energia zatrzymuje się w konkretnym miejscu, może to być nawet na czubku głowy – zapytaj o to, jaki kolor jest teraz Twoim uzdrowieniem.

Odpowiedź może przyjść jako słowo, wizualizacja, barwa. Może pojawić się również więcej kolorów. Pozwól im wsiąkać w każdą komórkę twojego ciała. Jeśli czujesz, że ciało rozluźnia się, robi się lekkie, czujesz delikatne mrowienie-to jest dobry moment, aby zadać pytanie . 

Medytacja jest otworzeniem nowych drzwi, ale nie jest magią. Aby nastąpiło pełne uzdrowienie, zapytaj, co konkretnie mogę robić w mojej codzienności, aby było lekko. 

„Czego teraz potrzebuję, aby w sposób namacalny i konkretny zaprosić tę jakość do mojego życia?”

Zapytaj również jakie zdanie lub symbol będzie mi przypomniał, o nowej jakości. Odpowiedzi nie mają być „jakieś”. Jeśli to, co do ciebie przyszło wydaje ci się nielogiczne zapisz to zdanie na kartce i nie staraj się tego zrozumieć. Za każdym razem kiedy wchodzi ciężkość powtarzaj oddech ze światłem i kolorem, napełniając się nimi.


Moim kolorem na rok 2024 jest kolor złoty. Przyszedł do mnie, abym połączyła się z moim prawdziwym potencjałem i bogactwem.

Zdanie, które do mnie przyszło to: Radość mieszka w moim sercu.
Oznacza dla mnie to, że wszystko, ” co jest mną” (moim potencjałem), przychodzi w radości i lekkości . Właśnie wtedy kiedy się tym bawię i cieszę.

Poczułam ulgę, bo kiedyś wydawało mi się, że na szczęście i dobrobyt trzeba pracować w znoju i trudzie.

Z energiami  barw, które przychodzą w medytacji, można pracować w dowolny sposób. Możesz otaczać się nimi, dobierać ubrania, dodatki  zgodnie z Twoją intencją i ich oddziaływaniem. Kiedy czujesz, że brakuje Ci jakiejś konkretnej jakości, możesz np. namalować obraz, wykleić kolaż, który swoją kolorystyką wzmacnia dany potencjał. Możesz dobrać również świecę w tym kolorze, który odpowiada temu tematowi.

Niech ta zabawa kolorem, zainspiruje cię do odkrywania różnych warstw, znaczeń i aktywacji zmysłów, dzięki, którym twoje życie stanie się pełne lekkości.

Jeśli chcesz pogłębić  jakiś ważny dla ciebie temat-zapraszam na sesję indywidualną. Dorota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *